פרויקט AMP מושק רשמית
בתוצאות החיפוש של גוגל

AMP הוא פרויקט עולמי המבקש לצרף את המשתמשים במכשירי מובייל ישנים למעגל צרכני התוכן בסלולר, באמצעות טכנולוגיה חדשה המנגישה את אתרי האינטרנט המהירים גם למכשירים ישנים יותר ומאפשרת צפייה מהירה בכל תוכן, בכל מקום ומכל מכשיר.
הפרויקט, הנקרא בשם (AMP (Accelerated Mobile Pages – מציג עמודי אינטרנט קלים ומהירים הניתנים לצפייה מכל מכשיר, ומאפשר למאות אלפי גולשים המשתמשים במכשירים ישנים ליהנות מתוכן סלולרי ולבצע פעולות שעד עתה היו שמורות רק לבעלי מכשירים חכמים מתקדמים.

google-a-amp-news

הכירו את דפי ה- AMP – דפי תוכן מעוצבים, קלים וסופר מהירים
עמודי AMP הם עמודי HTML בקוד פתוח שנטענים על המכשיר במהירות שיא ונותנים מענה כמעט לכל סוגי מכשירי המובייל הקיימים, חדשים ובעיקר ישנים וכן לבעיות של איטיות רשת.
פרויקט ה- AMP נולד מתוך השאיפה למצוא דרך שבה יכולים מותגים להגיע לכל גולש בכל מכשיר אפשרי. המטרה השאפתנית הזו באה למימוש בפיתוח רעיון עמודי  AMP, חברת גוגל שחברה לפיתוח נתנה לו דחיפה קדימה ע”י הבלטה משמעותית של עמודי AMP בתוצאות החיפוש, החלטה שעתידה לשנות משמעותית את תוצאות החיפוש במובייל.

מדוע משתלם לעבור לעמודי AMP?

עד היום, בעלי מכשירי סלולר איטיים ומיושנים לא יכלו לטעון עמודים רבים ולפיכך גם לא יכלו לבצע amp_googleאינטראקציות באתר אליו התכוונו לגלוש (השארת פרטים, ביצוע קנייה מקוונת וכו’). מן הצד השני, המותגים עצמם הפסידו גם הם תנועה של גולשים פוטנציאלים אל האתר שלהם.
עמודי ה- AMP הופכים את התוכן הרב שמתעדכן באינטרנט לנגיש גם לבעלי מכשירים מדורות קודמים, כך שנתח השוק האדיר שהוזנח עד כה בגלל הקפיצה המהירה של הטכנולוגיה הסלולרית ורשת האינטרנט, יצטרף בבת אחת למעגל צרכני התוכן בסלולר.
כמותג שברשותו אתר המציג עמודי AMP, תיהנו ממספר יתרונות משמעותיים:

  • מהירות ונגישות– באמצעות עמודי הנטענים בכל מכשיר סלולרי ובכל מהירות של הרשת (גם ברשת איטית)
  • חשיפה גבוהה יותר בתוצאות החיפוש אימוץ פרויקט AMP על ידי גוגל מבטיח חשיפה גבוהה יותר בתוצאות החיפוש ולתוצאות טובות יותר קידום האתר באמצעות SEO.
  • השתייכות לפרויקט בינלאומי רחב – לפרויקט יש שותפים רבים הכוללים חברות תוכן גדולות בעולם, ועמודי AMP עתידים להפוך לסטנדרט החדש בכל פיתוח עתידי. התמיכה של גוגל בפרויקט מאפשרת יישום מהיר של הקוד בכל אתר.

עוברים ל- AMP? גם גוגל תעריך אתכם יותר

הנחישות של גוגל לקידום הפרויקט הורגשה כבר מההתחלה, כשהציגה מספר כלים ייחודיים להצגת עמודי AMP, כמו הקרוסלה המציגה עמודים כאלה בראש תוצאות החיפוש.
בשבוע האחרון שחררה גוגל הצהרה נוספת, בה הודיעה כי תעדיף להציג בתוצאות החיפוש עמודי AMP, על מנת להציג תוצאות חיפוש רלוונטיות שנטענות במהירות הבזק ובאופן מושלם ולאפשר ליותר ויותר גולשים להיחשף לתוכן המופיע בתוצאות החיפוש שלה.
נכון לעכשיו אין עדיין הופעה של עמודים כאלו בתוצאות החיפוש של גוגל בישראל, אבל הופעה של מדדים לניטור עמודים אלו נראתה כבר בכלי מנהלי האתרים (Google Search Console).

אז מה צריך לעשות כדי ליהנות מהשינוי?
בין האתרים הרבים בעולם שכבר משתמשים ב-AMP  נמצאים אתרי החדשות הגדולים (כדוגמת CNN ו- CBS NEWS) , אתרי מסחר מקוון
(כגון eBAY) , אתרי תוכן ווידאו (Disney , YouTube) , אתרים חברתיים (כגון LinkedIn) ועוד רבים בתחומים שונים.
כדי ליהנות מהשינוי תצטרכו להמיר את העמודים באתר שלכם לדפים מואצי מובייל באמצעות קוד (גוגל משקיעים משאבים רבים על מנת להסביר למתכנתים כיצד לעשות זאת) או באמצעות תוספים יעודים.
יצירת עמודים מסוג זה  לאתרכם תשפר את החשיפה של העמודים שלכם בגוגל, תגדיל את כמות הגולשים הנחשפים לתוכן שלכם, תרחיב את פעולות הגולשים המתבצעות באתרכם ותזכה אתכם ביתרון על פני המתחרים.

רוצים לדעת מה עוד אנחנו יכולים לעשות עבור העסק שלכם?

כמה פרטים בסיסיים ואנחנו מיד חוזרים!