החל מינואר 2017: גוגל מזהירה
מפני פרוטוקול אתר לא מאובטח HTTP

ענקית החיפוש הודיעה כי מתחילת 2017 תסמן אתרים שאינם משתמשים בפרוטוקול מאובטח כמסוכנים לגלישה.
כך מקווה גוגל לחנך את השוק לשימוש בתקשורת מאובטחת בלבד.

גוגל מתחילה להדיר את ה-http. ענקית החיפוש הודיעה כי החל מינואר 2017 אתרים המשתמשים בפרוטוקול הלא מאובטח http יסומנו בדפדפן שלה, כרום, כבלתי בטוחים לגלישה. בשלב הראשון יסומנו כך אתרים המאפשרים להעביר על גבי הפרוטוקול הלא מאובטח סיסמאות ופרטי כרטיסי אשראי. בהמשך תנקוט גוגל בצעד זה כלפי כל האתרים המשתמשים ב-http.

בפוסט בו הכריזה גוגל על גישתה החדשה נכתב כי על מנת לסייע למשתמשים לגלוש בבטחה באתרים, הדפדפן כרום, שנחשב כדפדפן הפופולארי בעולם, יציג את רמת ההגנה של הקישוריות לאינטרנט על גבי סרגל הכתובות באמצעות אייקון אזהרה ייעודי, שיבהיר לגולש שהוא נמצא באתר שאינו מאובטח. כך מקווה גוגל לעודד אתרים לעבור להשתמש בפרוטוקול המאובטח https וכן להעלות את מודעות הגולשים להבדל בין שני הפרוטוקולים. “אל תחכו כדי להתחיל את המעבר ל-https. הפרוטוקול כעת קל וזול יותר מאי פעם והוא מאפשר הן את הביצועים הטובים ביותר והן פיצ’רים חדשים וחזקים שהינם רגישים מדי עבור http”, כתבה גוגל לבעלי האתרים בפוסט שלה בנושא.

כך יסומנו כל עמודי האינטרנט בכרום שלא יעברו לHTTPS כולל עמודי נחיתה ואתרים

https במגמת עלייה
מחקרים שנעשו מראים שגולשים אינם מייחסים חשיבות רבה לאינדיקציה על כך שאתר בטוח לגלישה או לא. עם זאת, גוגל מדווחת כי היא רואה מצד האתרים מעבר משמעותי ועקבי ל-https. כדי להעלות את מודעות הגולשים לנושא מתכננת גוגל להציב סימן בולט המצביע על בעיית האמינות של שרת ה-http. הדפדפן יעשה זאת הן בגלישה רגילה והן בגלישה במצב אינקוגניטו – מצב גלישה פרטית המנותק מזהותו של המשתמש ומקבצי הזיהוי השמורים בדפדפן בו הוא גולש.
“מדובר בצעד חכם ומתבקש באינטרנט של היום, המאותגר על ידי האקרים למיניהם במידה שרק הולכת וגוברת”, אומר חמי כרם, ראש מחלקת ה-SEO באטומי. “בעלי האתרים שיעברו ל-https יזכו לאתר בטוח יותר ולמיקומים גבוהים במנוע החיפוש של גוגל, והגולש יוכל להרגיש מוגן יותר בכל אינטראקציה מול כל אתר שיסומן כמאובטח. הידע שהוא משאיר פרטים ומבצע רכישות באתרים שמאובטחים היטב – יתרום לשקט הנפשי שלו בזמן שליחת נתונים לאתר”.
לסיכומו של עניין
ההודעה של Google היא בבחינת המלצה חמה עבור אתרים שאינם עומדים בפרוטוקול המאובטח של HTTPS להיערך בהתאם, ולמנוע מצב בו האתר המנוהל על ידם יסומן כלא בטוח לגלישה מה שעלול לפגוע בתוצאות הקידום האורגני.

רוצים לדעת מה עוד אנחנו יכולים לעשות עבור העסק שלכם?

כמה פרטים בסיסיים ואנחנו מיד חוזרים!